2013-2014
Сталий розвиток корпорації "Оболонь"
Офіційний звіт
Всі розділи
Корпорація
Засади сталого розвитку є одним із ключових елементів стратегії корпорації «Оболонь», завдяки якому компанія реалізує корпоративні амбіції і повноцінно розвиває кожен із чотирьох КСВ-напрямків: розвиток співробітників, захист екології, популяризація спорту і підтримка місцевих громад.
Виробництво
Виробництво якісних і безпечних напоїв – це основа довгострокової перспективи розвитку корпорації «Оболонь». Стабільність виробничих процесів, гарантія якості і безпеки напоїв забезпечують досягнення цілей компанії на шляху сталості.
Люди
Люди – головний капітал корпорації «Оболонь». Люди створюють напої, формують репутацію і примножують фінансові активи компанії. Саме тому «Оболонь» щодня працює над вдосконаленням соціальних програм і покращенням добробуту ключових стейкхолдерів компанії.
Економіка
Компанія «Оболонь» здійснює безпосередній і непрямий вплив на економіку країни та окремих регіонів присутності через зайнятість населення, наповнення місцевих і державного бюджетів, розвиток супутніх галузей і підтримку соціо-культурної складової.
Екологія
Зміна клімату, вичерпність ресурсів і енергонезалежність – виклики ХХІ ст. не тільки для пересічних людей, а й для великих виробників. Зменшення впливу на довкілля і збереження природи є пріоритетними для компанії «Оболонь» як найбільшого вітчизняного виробника напоїв.
Суспільство
Дотримуючись принципів сталого розвитку, «Оболонь» розглядає участь у соціальному житті регіонів присутності компанії - як важливу складову розвитку українського суспільства і процвітання власного бізнесу.

Ефективна діяльність

Пивобезалкогольна галузь, яку представляє корпорація «Оболонь», відіграє важливу роль у вітчизняній економіці через забезпечення зайнятості населення у різних регіонах України, сплаті податкових надходжень та відрахувань до бюджетів усіх рівнів і розвитку супутніх галузей.

Зайнятість


Кадрова політика корпорації стратегічно орієнтована на залучення місцевого населення, що є одним із напрямів взаємовигідної співпраці з нашими стейкхолдерами у регіонах.

«Оболонь» має заслужену репутацію одного з кращих роботодавців України. Компанія неодноразово здобувала перемогу в конкурсах на звання «Кращий роботодавець року», який традиційно проводить Державний центр зайнятості. Окрім того, корпорація «Оболонь» є одним із найбільших роботодавців України з чисельністю працюючих від 1 тис. до 5 тис. осіб. Компанія забезпечує роботою людей з особливими потребами, чисельність яких сьогодні складає 4,7% від загальної кількості працюючих.

На сьогодні корпорація «Оболонь», виробнича інфраструктура якої знаходиться у восьми регіонах України, є одним із найбільших роботодавців для населення селищ і міст Київської, Кіровоградської, Сумської, Вінницької, Хмельницької, Івано-Франківської, Рівненської областей та міста Севастополь АР Крим.

Кадрова політика корпорації стратегічно орієнтована на залучення місцевого населення, що є одним із напрямів взаємовигідної співпраці з нашими стейкхолдерами у регіонах – з органами державної та місцевої влади, а також місцевими громадами.

Кількість населення, зайнятого на виробництві ПАТ «Оболонь» у 2013 році

2 882
м. Київ
Чисельність населення *
2 845 023
157
м. Севастополь
Чисельність населення
359 702
347
м. Олександрія
Чисельність населення
82 819
109
м. Коломия
Чисельність населення
61 428
248
м. Охтирка
Чисельність населення
49 047
423
м. Фастів
Чисельність населення
48 237
752
м. Красилів
Чисельність населення
19 743
97
м. Бершадь
Чисельність населення
13 160
991
смт. Чемерівці
Чисельність населення
5 346

* Чисельність наявного населення станом на 1 січня 2013 р. за даними Державної служби статистики України.

Створення робочих місць для населення у районах базування підприємств АТ «Оболонь» забезпечує сталий розвиток регіонів України та вирішує ряд важливих питань:

  • забезпечує зайнятість окремих населених пунктів як одного з основних показників рівня соціально-економічного розвитку регіону;
  • підтримує і підвищує рівень та якість життя місцевих громад;
  • стимулює молодь до професійного і кар'єрного росту;
  • гарантує достойну зарплатню і забезпечення соціальних гарантій за КЗпП та Колективним договором;
  • покращує соціально-психологічний клімат серед місцевого населення.

Соціальна інфраструктура


Більше 20 років компанія «Оболонь» займається відбудовою та ремонтом освітніх установ, медичних закладів, реставрацією та відкриттям релігійних об'єктів у різних куточках України.

291,6 тис. грн
134 тис. грн
128 тис. грн
2013
2014 (І півріччя)
2013
м. Фастів
Допомога на відбудову та реставрацію релігійних об'єктів
м. Фастів
Інвестиції у поточний ремонт місцевих шкіл
м. Охтирка
Підтримка відновлення районної лікарні і місцевих шкіл
Сьогодні стадіон є також і місцем проведення спортивно-масових заходів для співробітників компанії.

Головне підприємство корпорації «Оболонь» у Києві з початку 90-х років інвестує у підтримку та функціонування місцевого стадіону «Оболонь Арена», на якому сьогодні успішно виступають футбольний клуб національної ліги «Оболонь Бровар» та вихованці спортивної школи «Зміна».

Після проведення реконструкції стадіону за підтримки компанії «Оболонь» спортивна арена у 2012 році мала статус тренувального поля для команд Чемпіонату Європи.

У 2014 році на «Оболонь Арені» відбулися матчі за мир та єдність України між командами зірок естради та гравцями клубів «Динамо» і «Оболонь» зі складу 70-80-х років.

Сьогодні стадіон є також і місцем проведення спортивно-масових заходів для співробітників компанії.

Податки


За рівнем податкових надходжень більшість виробничих структур корпорації  формують дохідну частину місцевих бюджетів (є «бюджетоформуючими»), у той час як інші підприємства є «бюджетонаповнюючими».

У 2013 році до бюджетів усіх рівнів (враховуючи внески до позабюджетних фондів) корпорація «Оболонь» перерахувала понад 1,1 млрд. грн, що на 5% більше порівняно з минулим роком.
Загальні відрахування до бюджетів усіх рівнів 
1 032 454 грн
1 214 828 грн
1 158 324 грн
2011
2012
2013

 

Участь корпорації «Оболонь» у наповненні міських бюджетів у 2013 році

~1%
Київ
*
м. Севастополь
5%
м. Олександрія
14,80%
м. Коломия
11,00%
м. Охтирка
4,00%
м. Фастів
11,50%
м. Красилів
2,60%
м. Бершадь
20,00%
смт. Чемерівці

Розвиток супутніх галузей


Одне робоче місце у пивній індустрії забезпечує роботу 15 фахівцям у суміжних галузях української економіки.

Виробництво пива впливає на розвиток суміжних галузей економіки - сільського господарства (вирощування ячменю, хмелю, виробництво солоду тощо), виробництва тари (ПЕТ і скло-упаковка), логістики (перевезення готової продукції), ресторанного бізнесу та переробки вторинних ресурсів (використана пластикова тара, пивна дробина) тощо.

Сьогодні у європейських країнах близько 50% пива споживають на розлив у закладах харчування, а в Україні сегмент розливного пива займає лише 8%. З огляду на це вітчизняне пивоваріння сприяє розвитку виробництва тари і упаковки.

У 2013 році підприємство в Олександрії виготовило 213 млн пластикових пляшок.

Підприємство корпорації «Оболонь» в Олександрії Кіровоградської обл. виробляє якісну ПЕТф-преформу для власних потреб компанії і для продажу іншим виробникам напоїв. У 2012 році «Оболонь» перейшла на новий стандарт PCO 1881 тароупаковки, що не лише економить сировину, а й зменшує вплив на довкілля.

Переробка використаних ПЕТф-пляшок на спеціальному підприємстві ПАТ «Оболонь» свого часу забезпечила понад 300 жителів міста Олександрія (Кіровоградська обл.) постійним місцем роботи, а систематична сплата податків і зборів до міського бюджету надала новий поштовх у розвитку в минулому депресивного регіону центральної України.

Сьогодні ж діяльність підприємства спонукає спеціалізовані організації до збору пластикових відходів, а українців – до сортування сміття. Так, навесні 2014 року спільно з колективом та учнями навчально-виховного комплексу «Олександрійський колегіум» підприємство ПАТ «Оболонь» реалізувало екологічний проект з сортування сміття.

До структури ПАТ «Оболонь» входить надсучасний і один із найпотужніших у Європі солодовий завод у смт. Чемерівці Хмельницької області.

Початок будівництва заводу заклав основу повного циклу солодового виробництва: від вирощування високоякісних, відбірних сортів пивного ячменю до комплексної переробки на пивний солод. Сьогодні солод власного виробництва успішно використовується на підприємствах корпорації для випуску пива та експортується у ряд країн СНД та Європи. Відкриття заводу та налагодження виробництва солоду сприяло розвитку сільського господарства у регіоні, забезпечило понад 600 робочих місць, допомогло у розбудові інфраструктури району та прилеглих населених пунктів.

Столична пивоварня корпорації «Оболонь» продукує за добу до 700 тонн шротини – вологих зернових відходів.

Відходи пивоваріння – пивна шротина – можуть ефективно використовуватись у тваринництві, сільському господарстві і навіть як екологічний ресурс для виробництва біопалива. У 2008 році компанія встановила на підприємстві обладнання з переробки вологих залишків процесу пивоваріння на сухий гранулят. За період роботи установки було випущено 145 тис. тонн сухої пивної шротини.

Практики

  • Більше двадцяти років «Оболонь» реалізує програму підтримки соціально вразливих груп населення. До таких категорій належать люди з особливими потребами, малозабезпечені, люди похилого віку, діти з неблагополучних сімей. Такий напрям роботи охоплює і підтримку багатодітних родин, які функціонують як будинки сімейного типу. Реалізація цієї програми компанії забезпечує право дитини на виховання у сім’ї і щасливе дитинство у колі рідних.Детальніше