2013-2014
Сталий розвиток корпорації "Оболонь"
Офіційний звіт
Всі розділи
Корпорація
Засади сталого розвитку є одним із ключових елементів стратегії корпорації «Оболонь», завдяки якому компанія реалізує корпоративні амбіції і повноцінно розвиває кожен із чотирьох КСВ-напрямків: розвиток співробітників, захист екології, популяризація спорту і підтримка місцевих громад.
Виробництво
Виробництво якісних і безпечних напоїв – це основа довгострокової перспективи розвитку корпорації «Оболонь». Стабільність виробничих процесів, гарантія якості і безпеки напоїв забезпечують досягнення цілей компанії на шляху сталості.
Люди
Люди – головний капітал корпорації «Оболонь». Люди створюють напої, формують репутацію і примножують фінансові активи компанії. Саме тому «Оболонь» щодня працює над вдосконаленням соціальних програм і покращенням добробуту ключових стейкхолдерів компанії.
Економіка
Компанія «Оболонь» здійснює безпосередній і непрямий вплив на економіку країни та окремих регіонів присутності через зайнятість населення, наповнення місцевих і державного бюджетів, розвиток супутніх галузей і підтримку соціо-культурної складової.
Екологія
Зміна клімату, вичерпність ресурсів і енергонезалежність – виклики ХХІ ст. не тільки для пересічних людей, а й для великих виробників. Зменшення впливу на довкілля і збереження природи є пріоритетними для компанії «Оболонь» як найбільшого вітчизняного виробника напоїв.
Суспільство
Дотримуючись принципів сталого розвитку, «Оболонь» розглядає участь у соціальному житті регіонів присутності компанії - як важливу складову розвитку українського суспільства і процвітання власного бізнесу.

Підтримка дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ *)

Період реалізації
Локація
з 2003 року і до сьогодні
Київщина, Хмельниччина
Цілі
  • Розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки
  • Зменшення соціального сирітства
  • Підтримка місцевих громад
Проблема
  • Сьогодні в Україні близько 90 тис. дітей живуть в інтернатах.
  • Фактично 10% мешканців інтернатів не мають власних батьків.
  • Більшість з таких дітлахів є соціальними сиротами і не можуть виховуватись кровними батьками через ряд обставин.

Однак кожна людина і, тим паче, найменш захищена група суспільства – діти – мають право на захист, розвиток і щасливе дитинство у повноцінній сім’ї.

Рішення

У кінці 90-х більшість посиротілих дітей виховувалась в інтернатах. У державі не існувало поняття «сімейна форма виховання». На всю Україну існувало кілька десятків дитячих будинків сімейного типу, створених ще за радянських часів. За таких умов окремі фонди ініціюють програму розвитку виховання дітей-сиріт у родинах.

Одним із першопрохідців у цій справі стала БО «Надія і житло для дітей», що працює у 8 країнах світу. За їх сприяння створено 65 ДБСТ, а 1100 дітей знайшли своїх батьків.

На початку 2000-х фонд напряму звернувся до корпорації «Оболонь» з проектом довгострокової підтримки багатодітних опікунських сімей. З того часу компанія допомагає п’яти дитячим будинкам на Київщині та Хмельниччині.

Результат


Діти потребують багато уваги, тим паче ті, хто позбавлений рідної домівки і батьківської опіки.

Кількість дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки в Україні, тис. осіб
96.1
97.6
97.8
103
103
103.5
100.8
98.1
96
92.8
90.7
75
2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 *

*  У 2014 р. в Україні втрачено контроль над статистикою дітей-сиріт через окупацію певних територій та відкриті бойові дії.
Це стосується 4,5 тис. дітей в АРК, 10 тис. у Донецькій та 5 тис. в Луганській областях.

Близько 2.2 млн. грн.
склала допомога компанії за час дії соціальної програми.

Починаючи з 2003 року, компанія «Оболонь» опікується п'ятьма багатодітними родинами. Загалом сумарно родини, якими опікується корпорація "Оболонь", виховують 45 дітей віком від 5 до 17 років.

Протягом 11 років «Оболонь» надає щоквартальну фінансову підтримку кожному із підопічних дитячих будинків у розмірі 7-10 тис. грн., забезпечує родини власною продукцією, а співробітники регулярно передають сезонні речі для дітей.

45 дітей віком від 5 до 17 років
виховують родини, якими опікується корпорація "Оболонь"

З 2005 року в Україні розпочато реформу сімейних форм виховання дітей, позбавлених батьківської опіки. На кінець минулого року в нашій країні функціонувало 918 дитячих будинків сімейного типу та понад 4 тис. прийомних родин.

Завдяки такій формі організації виховання близько 13 тисяч дітлахів знайшли люблячі родини.

* Дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ)
окрема родина, створена за бажанням подружжя чи окремої особи, якя бере на виховання та спільне проживання не менш як 6 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Практики

  • Більше двадцяти років «Оболонь» реалізує програму підтримки соціально вразливих груп населення. До таких категорій належать люди з особливими потребами, малозабезпечені, люди похилого віку, діти з неблагополучних сімей. Такий напрям роботи охоплює і підтримку багатодітних родин, які функціонують як будинки сімейного типу. Реалізація цієї програми компанії забезпечує право дитини на виховання у сім’ї і щасливе дитинство у колі рідних.Детальніше