2013-2014
Сталий розвиток корпорації "Оболонь"
Офіційний звіт
Всі розділи
Корпорація
Засади сталого розвитку є одним із ключових елементів стратегії корпорації «Оболонь», завдяки якому компанія реалізує корпоративні амбіції і повноцінно розвиває кожен із чотирьох КСВ-напрямків: розвиток співробітників, захист екології, популяризація спорту і підтримка місцевих громад.
Виробництво
Виробництво якісних і безпечних напоїв – це основа довгострокової перспективи розвитку корпорації «Оболонь». Стабільність виробничих процесів, гарантія якості і безпеки напоїв забезпечують досягнення цілей компанії на шляху сталості.
Люди
Люди – головний капітал корпорації «Оболонь». Люди створюють напої, формують репутацію і примножують фінансові активи компанії. Саме тому «Оболонь» щодня працює над вдосконаленням соціальних програм і покращенням добробуту ключових стейкхолдерів компанії.
Економіка
Компанія «Оболонь» здійснює безпосередній і непрямий вплив на економіку країни та окремих регіонів присутності через зайнятість населення, наповнення місцевих і державного бюджетів, розвиток супутніх галузей і підтримку соціо-культурної складової.
Екологія
Зміна клімату, вичерпність ресурсів і енергонезалежність – виклики ХХІ ст. не тільки для пересічних людей, а й для великих виробників. Зменшення впливу на довкілля і збереження природи є пріоритетними для компанії «Оболонь» як найбільшого вітчизняного виробника напоїв.
Суспільство
Дотримуючись принципів сталого розвитку, «Оболонь» розглядає участь у соціальному житті регіонів присутності компанії - як важливу складову розвитку українського суспільства і процвітання власного бізнесу.

Етичний кодекс та гендерна рівність

Успіх і гарна репутація корпорації «Оболонь» залежать від внеску кожного співробітника та від того, наскільки кожен із понад 6 тис. працюючих розділяють однакові моральні, етичні цінності, прийняті у корпоративній культурі компанії.

Етичний кодекс корпорації «Оболонь» – це не просто декларативний текст, а зобов'язання для кожного співробітника компанії, починаючи від помічника майстра у цеху виробицтва продукції і закінчуючи Генеральним директором.
Гарна репутація корпорації «Оболонь» є результатом правильних дій і етичної поведінки кожного працівника компанії

Для систематизації ділової поведінки працівників у 2012-2013 роках був розроблений і прийнятий «Етичний кодекс» ПАТ «Оболонь». Додатково до прийняття документа було запропоноване положення про Етичну комісію з числа спіробітників компанії, які проводитимуть контроль за виконанням норм Кодексу. Ключовими стандартами ділової поведінки етичного збірника є орієнтація на клієнта, мотивація на успіх, надійність, творчість, доброзичливі стосунки між керівництвом і персоналом, командна робота тощо.

Рівні можливості


Кожен співробітник корпорації «Оболонь» має рівні можливості для реалізації своїх трудових прав, незалежно від національності, походження і місця проживання.Підбір і посадове просування співробітників відбувається на основі професійних та особистих здібностей, знань і навичок.

Базові права жінок і чоловіків, зайнятих у структурах ПАТ «Оболонь», забезпечує Колективний договір компанії. У рамках покращення умов праці, розширення можливостей і забезпечення гендерної рівності серед працюючих, у 2012 році «Оболонь» однією з перших вітчизняних компаній розробила власний гендерний план.

Уже 2 роки документ успішно функціонує на усіх підприємствах корпорації і забезпечує рівні можливості в оплаті праці, кар'єрному просуванні, праві на відпочинок та інші права для працюючих чоловіків і жінок компанії. Одночасно із прийняттям гендерного плану у корпорації також була введена посада уповноваженого з гендерних питань. З моменту прийняття плану рівності і до сьогодні «Оболонь» регулярно проводить моніторинг умов праці на своїх підприємствах, реалізує зустрічі і семінари на рівні керівників і співробітників з питань гендерної рівності.

У 2013 році головне підприємство ПАТ «Оболонь» у Києві спільно з ГО «Ліга соціальних працівників» та за підтримки ЄС долучилося до проекту «Знову до роботи» з покращення трудових практик і забезпечення реінтеграції працівників із сімейними обов'язками (таких, які повертаються на роботу з відпусток по догляду за дитиною). Тим паче, що такі групи співробітників представлені у структурі корпорації.

Структура працівників із сімейними обов'язками на ПАТ «Оболонь»

Відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами
Відпустка для догляду за дитиною до 3 років
Відпустка для догляду за дитиною від 3 до 6 років
10
2
72
16
 
Чоловіки
Жінки

* Жінки, які працюють
Жінки, які знаходяться у відпустці для догляду за дитиною
4
6
60
35
23
24
Вік дитини
< 1,5
1,5 – 3
3 – 6

* Жінка, яка має більше однієї дитини, врахована тільки у стовпчику із віком наймолодшої своєї дитини

У 2014 році триває пілотна реалізація проекту та апробація запропонованих експертами Федерації роботодавців України механізмів з успішного поєднання сімейних і трудових обов'язків працюючих на підприємстві.

Практики

  • Більше двадцяти років «Оболонь» реалізує програму підтримки соціально вразливих груп населення. До таких категорій належать люди з особливими потребами, малозабезпечені, люди похилого віку, діти з неблагополучних сімей. Такий напрям роботи охоплює і підтримку багатодітних родин, які функціонують як будинки сімейного типу. Реалізація цієї програми компанії забезпечує право дитини на виховання у сім’ї і щасливе дитинство у колі рідних.Детальніше