2013-2014
Сталий розвиток корпорації "Оболонь"
Офіційний звіт
Всі розділи
Корпорація
Засади сталого розвитку є одним із ключових елементів стратегії корпорації «Оболонь», завдяки якому компанія реалізує корпоративні амбіції і повноцінно розвиває кожен із чотирьох КСВ-напрямків: розвиток співробітників, захист екології, популяризація спорту і підтримка місцевих громад.
Виробництво
Виробництво якісних і безпечних напоїв – це основа довгострокової перспективи розвитку корпорації «Оболонь». Стабільність виробничих процесів, гарантія якості і безпеки напоїв забезпечують досягнення цілей компанії на шляху сталості.
Люди
Люди – головний капітал корпорації «Оболонь». Люди створюють напої, формують репутацію і примножують фінансові активи компанії. Саме тому «Оболонь» щодня працює над вдосконаленням соціальних програм і покращенням добробуту ключових стейкхолдерів компанії.
Економіка
Компанія «Оболонь» здійснює безпосередній і непрямий вплив на економіку країни та окремих регіонів присутності через зайнятість населення, наповнення місцевих і державного бюджетів, розвиток супутніх галузей і підтримку соціо-культурної складової.
Екологія
Зміна клімату, вичерпність ресурсів і енергонезалежність – виклики ХХІ ст. не тільки для пересічних людей, а й для великих виробників. Зменшення впливу на довкілля і збереження природи є пріоритетними для компанії «Оболонь» як найбільшого вітчизняного виробника напоїв.
Суспільство
Дотримуючись принципів сталого розвитку, «Оболонь» розглядає участь у соціальному житті регіонів присутності компанії - як важливу складову розвитку українського суспільства і процвітання власного бізнесу.

Розвиток персоналу

Високий рівень кваліфікації та заінтересованість співробітників є запорукою ефективних і сталих бізнес-процесів. Компанія «Оболонь» приділяє особливу увагу залученості, лояльності та рівню задоволеності роботою своїх співробітників.

Навчання співробітників 


За умов зростаючих вимог до рівня кваліфікації персоналу одним із важливих завдань є забезпечення безперервного процесу навчання співробітників. Протягом року працівники корпорації «Оболонь» беруть участь у професійній перепідготовці, навчанні, підвищенні рівня кваліфікації та інших навчальних заходах. 

Професійне навчання
Перепідготовка, спеціалізація
Підвищення кваліфікації робочих
Підвищення кваліфікації керівників та фахівців
осіб

68
42
29
осіб

571
741
614
осіб

579
528
631
Роки
2011
2012
2013
Навчально-виробнича практика на підприємствах АТ «Оболонь»
Лабораторно-екзаменаційна сесія
осіб

84
65
71
Роки
2011
2012
2013
22% співробітників
корпорації «Оболонь» взяли участь у перепідготовці, підвищенні кваліфікації та зміні спеціалізації у 2013 році.

У компанії «Оболонь» робочий персонал навчається безпосередньо на виробництві (в індивідуальному порядку) або проходить спеціальні курси. Навчання та підвищення кваліфікації керівників та спеціалістів здійснюється на договірній основі з інститутами підвищення кваліфікації працівників харчової та переробної промисловості.

На підприємствах корпорації активно формується система наставництва як одна із найбільш ефективних форм навчання молодих фахівців. Наставництво виникає на основі зворотнього зв’язку між стажерами, які потрапили на роботу в компанію, та досвідченими і висококваліфікованими співробітниками корпорації.

У 2013-2014 роках для фахівців служби маркетингу та відділу експорту на головному підприємстві спільно з міжнародною школою іноземних мов «Denis’ School» було організовано курси з підвищення рівня знань іноземних мов. Понад 60 спеціалістів пройшли навчальний курс з англійської мови і отримали сертифікати відповідності.

302 студенти
пройшли навчально-виробничу практику на підприємствах корпорації «Оболонь» у 2013 році.

Більше 10 років на регіональному підприємстві корпорації «Оболонь» в Охтирці Сумської області діє школа підвищення кваліфікації працівників за напрямками «Економіки і менеджменту», «Ефективного управління збутом» та «Школа виробничого навчання». У 2013 році близько 100 працівників підприємства відвідували заняття у рамках корпоративного навчання.

Оцінка трудової діяльності співробітників 


«Оболонь» прагне забезпечити усіх співробітників можливості для реалізації їх потенцілу у процесі трудової діяльності, у тому числі – неупереджену оцінку результатів їх роботи. На підприємствах корпорації результативність персоналу оцінюється атестаційними комісіями системи ISO на основі експертних оцінок керівників, оцінки ефективності та результатів роботи. Під час перевірки працюючих оцінюються їх знання, уміння, навички, якість і ефективність роботи, особисті та управлінські якості (для керівників). За результатами оцінки комісія приймає рішення про відповідність зайнятої посади, підвищення окладу, переведення на вищу посаду, зарахування до кадрового резерву тощо. 

Практика для студентів на виробництві 


З метою залучення молодих спеціалістів, протягом багатьох років «Оболонь» співпрацює з рядом вищих навчальних та професійно-технічних закладів України, таких, як:

  • Національний університет харчових технологій
  • НТУУ «КПІ»
  • Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана
  • Київський національний університет технологій та дизайну
  • Київський національний торговельно-економічний університет
  • Коледж морського та річкового флоту Київської державної академії водного транспорту ім. П. Конашевича-Сагайдачного
  • Київський коледж міського господарства Академія муніципального управління
  • ДВНЗ «Київський транспортно-економічний коледж»
  • ДВНЗ «Київський індустріальний коледж»
  • ДВНЗ «Київський університет управління та підприємництва»
  • Київський національний університет будівництва і архітектури
  • ВНЗ «Міжнародна академія управління персоналом»
  • Лохвицький технологічний технікум Полтавської державної аграрної академії
  • Міжрегіональне вище професійне училище автомобільного транспорту та будівельної механізації
  • Хмельницький національний університет
  • Міжнародний університет фінансів
  • ДНЗ «Катюжанське вище професійне училище»
  • Національний університет Державної податкової служби України
  • Національна академія статистики, обліку та аудиту
  • Київський коледж міжнародної торгівлі (УДУФМТ)
  • Оптико-механічний коледж КНУ ім. Т. Г. Шевченка
  • Національний університет «Києво-Могилянська академія»

Щорічно на підприємствах корпорації студенти із різних профільних закладів освіти проходять виробничо-навчальну практику. У 2012-2013 роках понад 500 студентів пройшли стажування та практику на ПАТ «Оболонь». За підсумками успішного навчання у 2012-2013 роках «Оболонь» працевлаштувала 60 молодих фахівців.

Програма стажування «Квиток у життя»

Наприкінці 2013 року на головному підприємстві корпорації «Оболонь» стартував пілотний проект стажування «Квиток у життя» для студентів старших курсів провідних навчальних закладів Києва. До участі у програмі надійшло понад 100 заявок, з яких було обрано п'ять успішних кандидатів для стажування у різних відділах служби маркетингу корпорації «Оболонь». Після закінчення проекту найкращі стажери залишаться працювати у компанії.

"Стажування дозволяє залучати молодих та ініціативних людей до роботи у різних відділах компанії і таким чином, не лише підготувати кваліфікований резерв, а й розвивати управлінські компетенції наших працівників. Варто наголосити, що для усіх студентів стажування в компанії оформлюється офіційно, за трудовим договором, що допоможе їм підтвердити набутий досвід документально. Ми сподіваємося, що цей досвід стане успішним та допоможе молодим фахівцям реалізувати себе у майбутньом".
Ніна Горбань
начальник бюро підготовки кадрів корпорації «Оболонь»

 

Практики

  • Більше двадцяти років «Оболонь» реалізує програму підтримки соціально вразливих груп населення. До таких категорій належать люди з особливими потребами, малозабезпечені, люди похилого віку, діти з неблагополучних сімей. Такий напрям роботи охоплює і підтримку багатодітних родин, які функціонують як будинки сімейного типу. Реалізація цієї програми компанії забезпечує право дитини на виховання у сім’ї і щасливе дитинство у колі рідних.Детальніше